به ما ملحق شوید
02145482000
واتس‌‌آپ
آزمایش ایدز و هپاتیت

آزمایش ایدز و هپاتیت

آزمایش ایدز و هپاتیت

آزمایش ایدز و هپاتیت برای افرادی انجام خواهد شد که قصد عمل جراحی دارند این آزمایش به وسیله نمونه خون گرفته شده از بیمار مورد بررسی قرار می گیرد و جواب آن به صورت محرمانه به بیمار تحویل داده می شود.

در نمونه خون گرفته شده از بیمار در آزمایشگاه، فاکتور های HIV  Ab، HCV Ab، Hbs Ab و Hbs Ag ارزیابی خواهند شد.

غیر از افرادی که قصد عمل جراحی دارند افرادی که مشکوک به این بیماری می باشند نیز می توانند آزمایش ایدز و هپاتیت را انجام دهند.

لازم به ذکر است که تشخیص به موقع این بیماری می تواند مانع از انتشار این بیماری به قسمت های مختلف بدن و پیشرفت سریع آن شود.

این آزمایش شامل آزمایش های زیر می باشد.

اعلام نتیجه 5 روزه

دقت بالای آزمایش

تجهیزات بروز

درخواست آنلاین

موارد قابل بررسی در آزمایش ایدز و هپاتیت

در آزمایش ایدز و هپاتیت آزمایش پروتئین ها نیز انجام می شود که در زیر بیشتر در ارتباط با آن توضیح خواهیم داد:

موارد آزمایش

یکی از مواردی که برای عملکرد سلول ها و بافت ها و همچنین برای عضله سازی بسیار مهم می باشند پروتئین ها هستند. پروتئین های موجود در خون در آزمایش پروتئین ها بررسی شده و نتیجه آن به تشخیص بیماری های کبد یا کلیه و همچنین سایر مشکلات سلامتی بسیار کمک خواهد کرد.

در آزمایش پروتئین ها علاوه بر بررسی پروتئین های بدن مولکول های متصل به پروتئین ها مانند هورمون ها که در تعادل آن ها در بدن بسیار با اهمیت اس بررسی خواهند شد.

گاهی برای بررسی هورمون ها نیز از آزمایش پروتئین استفاده می شود و از آنجایی که هورمون ها به پروتئین ها متصل هستند بنابراین گاهی برای تعیین اینکه چه مقدار از یک هورمون خاص متصل به پروتئین است و چه مقدار از آن آزاد است و در دسترس سلولها قرار دارد سطح پروتئین ها مورد بررسی قرار می گیرد.

افزایش سطح پروتئین بدن می تواند نشانه عواملی چون کم آبی در بدن باشد و گاهی نیز این امکان وجود دارد که دچار سوء تغذیه شدید و یا سوء جذب باشد در این صورت سطح پروتئین در این افراد در طی بررسی بالاتر از سطح معمول یا در حال افزایش دیده می شود.

در آزمایش پروتئین ها موارد زیر موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

  • آنتی ژن Hbs Ag
  • آنتی بادی Hbs Ab
  • آنتی‌بادی HIV Ab
  • HCV Ab

سندرم نقص ایمنی اکتسابی ایدز (AIDS) یک بیماری مزمن و نسبتا قوی است که موجب تهدید زندگی و سلامت فرد می شود. این بیماری در بدن نقص ایمنی ایجاد کرده و سیستم ایمنی بدن را ضعیف خواهد کرد.

در نتیجه بهتر است کسانی که این امکان را می دهند که به این بیماری مبتلا هستند آزمایش ایدز و هپاتیت را انجام دهند. این بیماری بیشتر در افرادی دیده شده است که رابطه های پر خطر و بدون محافظت را تجربه کرده و یا با افراد متعددی رابطه داشته اند.

با ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن توسط ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) ایجاد خواهد شد. HIV به سیستم ایمنی بدن آسیب خواهد رساند و سیستم ایمنی بدن را در مبارزه با عفونت و بیماری ها ضعیف کرده و یا حتی مختل می کند و در طولانی مدت ممکن است عفونت به بسیاری از اندام های مختلف بدن انتقال پیدا کرده و انتشار یابد. در این صورت سلامت اندام های مختلف بدن در خطر خواهد بود.

این بیماری درمان قطعی ندارد اما خوشبختانه امروزه با تحقیقات انجام شده دارو هایی برای این بیماری ساخته و امتحان کرده اند این دارو ها موجب جلوگیری از پیشرفت و شیوع این بیماری در بدن فرد می شود و گاهی این روند را تنها می تواند کُند کند.

در نتیجه هرچه این بیماری سریع تر تشخیص داده شود زودتر از آن جلوگیری شده و مانع از انتقال آن به اندام های مختلف بدن می شود به همین دلیل بهتر است افرادی که احتمال این بیماری را در خود می دهند هرچه سریع تر برای انجام آزمایش ایدز و هپاتیت اقدام کنند تا در صورت مثبت بودن جواب آزمایش سریع تر اقدام به جلگیری از پیشرفت آن کنند.

در نهایت مواردی که احتمال ابتلا به این بیماری را بالا می برد عبارت است از: فعالیت جنسی و یا خون آلوده (از طریق مایعات بدن از جمله خون، منی، مایعات واژن و شیر مادر) از این طیق ها بیماری می تواند از فرد مبتلا به فرد سالم می تواند انتقال یابد.

توجه داشته باشید که افرادی که فعالیت های جنسی پر خطر و مشکوک دارند و یا با افراد متعددی در ارتباط هستند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هپاتیت و ایدز هستند. این افراد برای کنترل و حفظ سلامتی خود بهتر است آزمایش ایدز و هپاتیت را جدی گرفته و انجام دهند.

آزمایش ایدز

آزمایش ایدز و هپاتیت تنها راه تشخیص ویروس HIV در بدن می باشد. این آزمایش خون و مایعات بدن را مورد بررسی قرار می دهد تا احتمال وجود این ویروس از طریق تولید آنتی بادی ایدز تشخیص داده شود.

بسیاری از این آزمایش ها بلافاصله قادر به تشخیص ویروس نخواهند بود. زیرا ساختن آنتی‌بادی یا رشد کافی ویروس در بدن زمان خواهد برد.

اما لازم به ذکر است که امروزه محققان بر این تلاشند تا حساسیت و دقت این آزمایش‌ها را بالا ببرند تا نتیجه ای دقیق تر را در اختیار ما قرار دهند.

همانطور که در بالا گفته شد افرادی که رابطه های ناسالمی را تجربه می کنند و یا با افراد متعددی در رابطه می باشند احتمال مبتلا شدن به این بیماری در آن ها بالاتر است به همین دلیل بهتر است سریعتر به انجام آزمایش ایدز و هپاتیت اقدام کنند.

آزمایش ایدز و هپاتیت یا آزمایش HIV برای تشخیص ابتلا فرد به بیماری ایدز و یا هپاتیت انجام می شود و پس از تشخیص، فرد می تواند اقدام به جلوگیری از پیشرفت این بیماری کند. تحت کنترل پزشک بودن برای کاهش سرعت انتشار عفونت این بیماری ضروری است.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بسیاری از افراد از آلوده بودن خود به این ویروس مطلع نیستند و به همین علت ممکن است اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی کمتری را برای جلوگیری از انتقال ویروس انجام دهند و این احتمال وجود دارد که توسط این افراد، افراد بسیار دیگری به این بیماری مبتلا شوند.

در نتیجه انجام آزمایش ایدز و هپاتیت و تشخیص زودتر ویروس HIV موجب می شود تا فرد مبتلا زودتر از این بیماری مطلع شده و تحت نظر پزشک معالج قرار گیرد و درمان را زودتر آغاز کند و هرچه درمان زودتر انجام شود امکان جلوگیری از پیشرفت این ویروس و انتقال آن به نقاط مختلف بدن بیشتر خواهد بود.

مراحل انجام کار

سه قدم تا نتیجه آزمایش شما

دریافت نتیجه آزمایش

نمونه گیری در منزل شما

ثبت درخواست

ثبت سفارش

همین حالا درخواست خود را ثبت نمایید