به ما ملحق شوید
02145482000
واتس‌‌آپ
آزمایش در محل

آزمایش در محل

آزمایش در محل می تواند برای هر فرد بیماری مزایایی داشته باشد که در اینمطلب به آن خواهیم پرداختو گاهی اوقات ممکن است شما به قدری بیمار باشید که نتوانید از منزل خود بیرن بیایید و یا مریضی ویروسی داشته باشید که در صورت قرار گرفتن در جمع این امکان را دااشته باشید تا ویروس را به دیگران انتقال دهید در چنین شرایطی بهتر است تا حد امکان از منزل خارج نشوید و برای آزمایشات خود از آزمایش در حل استفاده نمایید.

آزمایش در محل از خدماتی است که امروزه با گسترش ویروس کرونا در بسیاری از آزمایشگاه ها ارائه می شود این خدمات بسیار قابل اهمیت است زیر در این شرایط سخت موجب می شود تا شما تا حد امکان کمتر از منزل یا محلی که قرار دارید بیرون بیایید.

حتی در این شرایط که بسیاری از کسب و کار هایی که با اجتماع در ارتباط هستند تعطیل است برخی از کسب و کار ها مانند فیلمسازان همچنان مشغول به کار می باشند اما با شرایط خاص و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، برای اطمینان از این موضوع که افراد سر صحنه همگی سالم می باشندو کسی مبتلا به ویروس نمی باشد می توان در خواست آزمایش در محل داده و شرایط را تحت کنترل داشت.

از طرفی آزمایش در محل می تواند کار شما را در روند درمان راحتتر کند و در وقت و هزینه شما صرفه جویی نماید. با استفاده از آزمایش در محل شما دیگر وقت خود در ترافیک و مسیر آزمایشگاه صرف نخواهید کرد و یا به علت مشغله وقت خود را به موقع دیگری نخواهید انداخت و به موقع و سر وقت آزمایش های خود را انجام خواهید داد و هرچه سریعتر از جواب آن آگاه خواهید شد که این می تواند در سرعت بخشیدن به بیماری ها به شما کمک کند.

یکی از مواردی که می تواند در این خدمات قابل توجه باشد این است که برای آزمایش دیگر لازم نیست تا خود را در محیط پر خطری مانند آزمایشگاه قرار دهید.

در اینگونه محیط ها از آنجایی که رفت و آمد افراد بیمار و وسایل عفونی بالا است احتمال ابتلا به بیماری های عفونی و دیگر بیماری ها نیز بالا می باشد، مخصوصا اگر در آن لحظه سیستم ایمنی بدن شما پایین باشد ممکن است علاوه بر بیماری خود به بیماری دیگری حتی مبتلا شوید. در نتیجه استفاده از خدمات آزمایش در محل می تواند بسیار مفید باشد و از ابتلا شما به بیماری های احتمالی جلوگیری نماید.

در خواست برای آزمایش در محل بسیار راحت می باشد کافیست شما به سایت مراجعه کرده و درخواست خود را برای آزمایش در منزل ثبت نمایید. سپس مسئولین نمونه گیری آزمایش به آدرس ثبت شده در زمان تعیین شده مراجعه خواهند کرد و نمونه لازم برای آزمایش را از شما خواهند گرفت و سپس برای آزمایش و بررسی بیشتر آن را به آزمایشگاه منتقل می کنند.

برای جواب آزمایش خود شما می توانید به سایت قسمت جوابدهی مراجعه نمایید و جواب آزمایش خود را دریافت نمایید. به این صورت به راحتی و بدون ریسک ابتلا شدن به بیماری می توانید آزمایش خود را انجام داده و از سلامت خود مطمئن شوید.

آزمایش در محل علاوه بر اینکه برای شما می تواند راحت و خوب باشد برای افرادی که توانایی بیرون رفتن از منزل را ندارند نیز بسیار ایده آل است و می توانند به راحتی آزمایش های چکاپ سلامت خود را انجام دهند.

همانطور که می دانید برخی از سالمندان برای کنترل سلامت خود در بازه های مشخص زمانی باید آزمایش هایی را انجام دهند اما ممکن است پا درد و یا کمر درد و محدودیت های حرکتی مانع از این شود که این آزمایش ها توسط این افراد به موقع انجام شود به همین منظور آزمایش در محل می تواند برای چکاپ سلامت سالمندان بسیار مفید واقع شود زیرا به راحتی و بدون حرکت و جا به جایی آن این آزمایش ها در محل و زمان معین انجام می شوند.

در ادامه در ارتباط با مزایا آزمایش در محل و یا در منزل بیشتر صحبت خواهیم کرد:

مزایا آزمایش در محل

آزمایش در محل مزایا بسیاری دارد که ممکن است تا به حال به آن دقت نکرده باشید اما در ادامه ما به مزایا آن خواهیم پرداخت تا شما را با مزیت های آن نیز آشنا نماییم.

قطعا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که به دلیل خستگی و شلوغی از رفتن به آزمابشگاه و انجام آزمایش منصرف شده اید و آن را عقب انداخته ایداما با آزمایش در محل دیگر می توانید به راحتی آزمایش های خود را در سر وقت معین و بدون اتلاف وقت انجام دهید و به سرعت از سلامت خود مطمئن شوید.

در نتیجه با توجه به این خدمات شما در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد و برای انجام آزمایش وقت اضافی را اختصاص نمی دهید و این موجب می شود تا شما سلامت خود را دقیق تر و به موقع تحت کنترل داشته باشید.

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که تصور کنید سالمندی در خانه دارید که توانایی رفتن به آزمایشگاه و تحمل سر و صدا و شلوغی و معطلی را ندارد، به نظر شما آزمایش در محل و یا منزل برای انجام آزمایشات او بهتر نمی باشد؟ در نتیجه با این روش سالمندان و ناتوانان جسمی چکاپ سلامت و آزمایش های خود با خیالی راحت و به موقع انجام مخواهند داد.

مورد دیگر آزمایش در محل برای افرادی مفید خواهد بود که دچار معلولیت هستید و توانایی رفتن به آزمایشگاه را ندارند و یا برایشان دشوار می باشد. آن ها با آزمایش در محل بدون ناراحتی و به آسودگی می توانند چکاپ های خود را انجام دهند.

شاید بردن کودکان به آزمایشگاه نیز کاری دشوار باشد زیرا علاوه بر شلوغی و آلودگی کودک ممکن است دچار استرس و اضطراب شود در نتیجه برای سلامت جسم و روح کودک بهتر است تا از آزمایش در محل برای او استفاده نمایید.

آزمایش در منزل شاید برای بسیاری از بیماران یک الزام باشد. به راحتی و با درخواست خدمات آزمایش در منزل، بیمار می‌ توانند از خدمت‌ هایی مانند آزمایش خون در محل، نمونه‌ گیری در منزل و انواع آزمایش‌ های دیگر بهره‌مند شوند.

مزیت‌های بسیار دیگری هم وجود دارند به عنوان مثال خلاص شدن از ترافیک و پیدا کردن جای پارک و… در نتیجه می توان گفت که از هر لحاظ آزمایش در منزل می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد و بسیار مهم است این است که محیط اطراف به خصوص محیط آزمایشگاه که محل رفت و آمد بسیاری از افراد و به خصوص افراد بیمار می باشد، دارای انواع و اقسام میکروب ها و ارگانیسم های عفونی می باشد که می تواند از محیط به فرد منتقل شود.

این میکروب ها در صورتی که بدن فرد ضعیف باشد یا مستعد ابتلا به بیماری های عفونی باشد، مانند نوزادان یا افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند، می توانند مشکلات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد در نتیجه با این شرایط استفاده از آزمایش در محل می تواند یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری باشد.

شرایط انجام آزمایش در محل

برای انجام آزمایش در محل باید کلیه شرایطی که از طرف آزمایشگاه تعیین می شود رعایت شود. این شرایط شامل موارد زیر می باشند:

 • ناشتایی 8 تا 12 ساعته
 • بیدار شدن 3 ساعت قبل از انجام نمونه برداری برای آزمایش پرولاکتین
 • انجام نمونه برداری برای آزمایش کورتیزول در ساعت 8 صبح
 • نخوردن برخی داروهای خاص
 • عدم استعمال دخانیات و به خصوص سیگار
 • و غیره

همه موارد بالا در جهت افزایش دقت و صحت جواب آزمایش های شما می باشد و شما باید به طور کامل همه موارد ذکر شده توسط آزمایشگاه را رعایت نمایید تا بتوانید در نهایت جواب آزمایش دقیقی را داشته باشید در غیر اینصورت ممکن است جواب آزمایش شما قابل اعتماد نباشد.

آزمایش های قابل انجام در محل

در ادامه آزمایش هایی که در محل قابل انجام هستند و توسط برخی از آزمایشگاه ها به تجویز پزشک انجام می شوند را نام برده ایم:

 • آزمایش شمارش کامل سلول های خون در منزل
 • آزمایش قند ناشتا در منزل
 • آزمایش سدیمانتاسیون گلبول های قرمز خون در منزل
 • آزمایش اوره در منزل
 • آزمایش کراتینین در منزل
 • آزمایش اسید اوریک در منزل
 • آزمایش کلسترول در منزل
 • آزمایش کلسترول بد در منزل
 • آزمایش تری گلیسرید در منزل
 • آزمایش کلسترول خوب در منزل
 • آزمایش انزیم های کبدی در منزل
 • آزمایش کلسیم در منزل
 • آزمایش اهن در منزل
 • آزمایش هورمون های تیروئیدی در منزل
 • آزمایش انالیز ادرار در منزل
 • آزمایش T هورمون تیروئیدی در منزل
 • آزمایش پروترومبین PT در منزل
 • آزمایش پتاسیم در منزل
 • آزمایش سدیم در منزل
 • آزمایش فسفر در منزل
 • آزمایش ویتامین D در منزل
 • آزمایش کشت ادرار در منزل
 • آزمایش T هورمون تیروئیدی در منزل
 • آزمایش تعیین ظرفیت اهن TIBC در منزل
 • آزمایش ترومبوپلاستین نسبی فاکتور انعقادی خون در منزل
 • آزمایش پروستات در منزل
 • آزمایش بیلیروبین در منزل

نحوه در خواست آزمایش در محل

شما می توانید با در دست داشتن تجویز پزشک خود به سایت آزمایشگاه مراجعه کرده و از قسمت در خواست آزمایش در محل فرم مورد نظر را بر اساس مشخصات خود پر نمایید و در خواست خود را با توجه به نوع بیماری ثبت کرده و آدرس خود را وارد فرمایید به همین راحتی می توانید در روز و زمان معین آزمایش خود را در محلی که در فرک آدرس آن را درج کرده اید انجام دهید.

آزمایشگاه های طب علاوه بر تست کرونا در محل آزمایش های دیگری مانند غربالگری در منزل را نیز انجام می دهد که شما عزیزان می توانید برای انجام هر آزمایش مدنظر فرم درخواست خود پر نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن مسئولان نمونه گیری آزمایشگاه ببه محل مورد نظر شما مراجعه کرده و نمونه لازم را گرفته و برای بررسی به آزمایشگاه منتقل کنند.

جوابدهی آزمایش

علاوه بر آزمایش در محل ، خدمات جوابدهی نیز امروزه بسیار راحت شده است و دیگر برای دریافت جواب آزمایش خود لازم نیست تا آزمایشگاه بروید. در سال های اخیر برای دریافت آزمایش لازم بود تا در وقتی تعیین شده به آزمایشگاه مراجعه نمایید و زمانی را در آزمایشگاه منتظر مانده تا جواب آزمایش را به شما تحویل دهند.

اما امروزه جوابدهی آزمایش ها بسیار راحت شده است شما می توانید چه زمانی که به صورت حضوری آزمایش خود را انجام داده اید و چه زمانی که از آزمایش در محل برای انجام آزمایش خود استفاده کرده اید، جواب آزمایش خود را از سایت و از قسمت جوابدهی به صورت آنلاین و تنها درچند ثانیه دریافت نمایید.

این روش برای دریافت جواب آزمایش مانند آزمایش در محل مزایای بسیاری دارد که از جمله آن این است که در وقت و هزینه شما بسیار صرفه جویی خواهد شد و دیگر لازم نیست تا ساعت ها در ترافیک و شلوغی برای دریافت جواب آزمایش از آزمایشگاه بمانید.

و در اینصورت دیگر در محیط آلوده و پرخطر آزمایشگاه برای دریافت جواب آزمایش قرار نخواهید گرفت در نتیجه به اینصورت از احتمال ابتلا دوباره به بیماری در شما پیشگیری خواهد شد.