به ما ملحق شوید
02145482000
واتس‌‌آپ
ابتلای چند باره به کرونا

ابتلای چند باره به کرونا امکان پذیر است؟ پاسخ صحیح چیست؟

ابتلای چند باره به کرونا

 

تفکر اشتباهی اخیرا در بین عموم جامعه رواج پیدا کرده است. طی این نظریه عموم جامعه معتقدند پس از یک بار ابتلا دیگر درگیر کرونا نمی شوند. اخیرا جامعه پزشکی به این نتیجه رسیده که ابتلای چند باره به کرونا امکان پذیر است. امروز در های تب قصد داریم بحث ابتلای چند باره به کرونا را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ابتلای چند باره به کرونا

ویروس کرونا یا همان Covid 19 شباهت هایی با دیگر بیماری های تنفسی دارد. به همین دلیل می توان گفت امکان ابتلای چند باره به کرونا  وجود دارد. شاید جالب باشد بدانید ممکن است حتی با همان ویروس قبلی درگیر شوید.

زمانی که دچار حمله همان ویروس قبلی می شوید، یک مزیت وجود دارد. به احتمال خیلی زیاد کرونا خفیف تری گریبانگیرتان می شود. علت این موضوع نیز ساختن آنتی بادی توسط بدن است. اما این آنتی بادی تنها برای خود شخص بوده و نمی تواند ناقل بودن فرد را کتمان کند. زمانیکه برای بار دوم به ویروس آلوده می شوید، ممکن است علامت های کمتری داشته باشید. علامت کمتر لزوما به معنای ناقل نبودن فرد نیست.

واکنش بدن

سیستم ایمنی افراد گوناگون با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل واکنش ها به ویروس کرونا یکسان نیست. این ویروس می تواند هر شخص را به گونه ای متفاوت مبتلا کند. همچنین نمی توان به طور دقیق دوباره مبتلا شدن به کرونا را توجیه کرد. چرا که بدن افراد پاسخ های متفاوتی به این بیماری می دهد.

تاکنون افراد زیادی به عنوان دوباره مبتلا شده ثبت نشده اند. تعداد افراد دوباره مبتلا شده بسیار کمتر از بار اولی هاست. نتیجه موضوع احتمال کم ابتلا نیست. بسیاری از افراد تست مجدد نمی دهند و خود را ثبت نمی کنند. به همین دلیل شاید نتوان آمار دقیقی ارائه کرد.

در آخر …

باید گفت کلیه موارد بهداشتی بعد از بیماری نیز باید ادامه پیدا کنند. هر شخص پس از دوران بیماری باز هم باید ماسک بزند. این کار از بروز اتفاقات بعدی جلوگیری می کند. پس حتما کلیه پروتکل ها را رعایت کنید.