به ما ملحق شوید
02145482000
واتس‌‌آپ

خدمات HSE

HSE مخفف Health and Safety and Environment و به معنی سلامتی ، ایمنی و محیط زیست می¬باشد. در مجموع به روش هایی اطلاق می گردد که در جهت حفظ سلامتی و ایمنی و محافظت از محیط زیست به کار گرفته می شود . به زبان ساده تر، کاری که مجموعه ها و ارگان ها باید انجام دهند تا اطمینان پیدا کنند که فعالیت هایشان باعث آسیب رساندن به هیچ کس نمی شود. شرایط کار باید به نحوی باشد که برای سلامتی افراد خطر آفرین نباشد.  باید فعالیتها از نظر روش های اجرا ایمن، با کیفیت بالا و دوستدار محیط زیست باشند تا خطرات کاهش یابد.

 HSE ضامن سلامت

از نظر ایمنی باید خطرات بالقوه شناسایی شده و ریسک وقوع حوادث کاهش یابد. همچنین می توان به افراد در جهت پیشگیری از وقوع حادثه، عکس العمل در مقابل حوادث رخ داده، آمادگی های اورژانسی و استفاده از لوازم و البسه محافظت کننده (در صورت نیاز) اموزش های لازم را ارائه کرد. برای حفظ محیط زیست باید روش هایی منطبق با شرایط کار آن مجموعه تعیین شود. برای مثال روش هایی برای مدیریت پسماندها یا تهویه هوا باید تعبیه شود.

طب کار

طب کار شاخه ای از علوم پزشکی می باشد که شامل بررسی و پایش سلامت کارکنان مجموعه هاست. آزمایش های معاینات ادواری، آزمایش های بدو استخدام، پایش های سالیانه، معاینات بازگشت به کار، طب کار می باشند. مراکز طب کار و آزمایشگاه های تخصصی مسئول انجام این آزمایشات و معاینات هستند.
بر حسب نوع مشاغل و شرایط کار افراد، معاینات بالینی و آزمایش ها تجویز می شود و در جهت شناسایی، ارزیابی و درمان بیماری ها و آسیب های مرتبط با محیط کار اقدامات عملی صورت می گیرد. معاینات بدو استخدام برای مشاغل پر خطر و یا سخت به شدت لازم الاجراست. این معاینات برای سنجش توانایی فرد در انجام آن شغل است.

HSE برای سایر مشاغل

مجموعه های کوچکتر و پروژه های سینمایی و تلویزیونی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به هر حال برای حفظ سلامتی و ایمنی افراد و محیط لازم است قوانین و دستورالعمل هایی تبیین گردد.  این قوانین برای کاهش خطرات موجود وضع می گردند.
با وجود گسترشی که ویروس کرونا در یک سال اخیر داشته است، پروتکل های جدیدی به این دسته از قوانین اضافه شده است. این قوانین شامل پروتکل های اجرایی در جهت تعیین سلامت افراد و کارکنان به صورت روزانه (تب سنجی و پالس اکسیمتری )، انجام آزمایش های تعیین شده مانند COVID-PCR به صورت دوره ای (هر دو الی سه هفته یک بار)، استفاده از مواد و تجهیزات ضدعفونی کننده مانند الکل، ماسک، دستگاه های استریل کننده فضا و سطوح و  می باشد.

این دستورالعمل ها در هر فضا و مکانی قابل اجراست. حتی برای پروژه های فیلم و سریال می توان تمامی این موارد را زیر نظر نماینده بخش HSE اجرا کرد. به این صورت که مسئول اجرایی HSE، موظف است به صورت روزانه علائم حیاتی و فیزیکی افراد را چک نماید. در صورت مشاهده مورد مشکوک، ایشان جهت انجام تست تکمیلی به آزمایشگاه ارجاع داده میشود. آزمایش های تخصصی به صورت دوره ای بنا به صلاحدید مدیر پروژه انجام می-گیرد. لوازم و فضاهای مورد نیاز توسط دستگاه های استریل کننده به صورت روزانه ضدعفونی می شوند. در کل این پروسه مسئول اجرایی بر اجرای تمامی موارد نظارت می کند.

 

یکی از ما باش!
“های طب” در اجرای تمامی موارد ذکر شده شما را تنها نخواهد گذاشت. “های طب” تاکنون خدمات طب کار را با بهترین کیفیت و قیمت برای سازمانها و شرکتهای بزرگ با موفقیت به انجام رسانده است. همچنین با حضور در پروژه های سینمایی و تلویزیونی، شرایط را برای انجام کار ایمن در فضای امن برای تمامی پرسنل و عوامل فراهم کرده است. این مجموعه شرایط مساعد انجام پروژه را فراهم می آورد. این شرایط شامل خدمات استریل محیط و نظارت بر اجرای پروژه می باشد.