به ما ملحق شوید
02145482000
واتس‌‌آپ

نحوه انجام آزمایش کرونا:

2نوع تست تشخیصی کرونا وجود دارد

-آزمایش خون

-آزمایش حلق و بینی

_در آزمایش خون آنتی بادی مربوط به کرونا و همچنین فاکتور های التهابی بدن که حین عفونت بالا میرود را میتوان شناسایی کرد.

اندازه گیری آنتی بادی که به آن تست سرولوژی هم گفته میشود به دنبال پادتن ­هایی می­ گردد که توسط سیستم ایمنی در واکنش به عامل تهدیدآمیز، مانند نوع خاصی از ویروس، تولید می­ شود. آنتی بادی به دفع عفونت کمک می­ کند، چند روز یا چند هفته بعد از بروز عفونت ساخته می­ شود و تا چند هفته بعد از بهبود در بدن باقی می­ ماند. به همین دلیل، نباید از تست آنتی بادی برای تشخیص عفونت فعال ویروس کرونا استفاده کرد. محققان در حال حاضر نمی ­دانند حضور آنتی بادی به معنی مصونیت بدن در برابر ویروس کرونا در آینده است یا خیر. این آزمایش 2 آیتم دارد: IgM   و IgG  

IgM  مربوط به فاز حاد و اولیه بیماری و IgG  مربوط به مرحله مزمن بیماری میباشد.  در نهایت این تست حدد 40 الی 50 درصد حساسیت دارد.

با نمونه خون گرفته شده میتوان شمارش سلولهای خونی (Cbc)

و CRP  که در عفونت فعال ویروسی دچار تغییر میشوند را نیز اندازه گیری کرد.

_آزمایش حلق و بینی که در واقع آزمایش PCR  میباشد وجود ویروس فعال در بدن را مشخص میکند. این تست برای کسانی است که میخواهند بدانند همین حالا به ویروس کرونای جدید مبتلا یا مهمتر از آن ناقل هستند یا خیر.نحوه انجام تست به گونه ای است که فرد نمونه گیر یک گوش پاک کن ‌( سواپ) استریل را در حلق و همچنین حداقل یک سمت بینی شما فرو میکند و سپس آن را در ظرف مخصوص حمل نمونه قرار میدهد و به آزمایشگاه ارسال میکند تا بتوان ژنوم اختصاصی کرونا ویروس جدید را از آن جداسازی کرد.

نحوه درست نمونه گیری از حلق و بینی و همچنین گرفتن نمونه هم از حلق و هم از بینی تاثیر زیادی در کاهش منفی کاذب نتیجه آزمایش دارد. به طور کلی حساسیت و ویژگی بسیار بالاتری دارد و حدود 90 الی 95 درصد قابل استناد است.